Matej Mali se je udeležil astronomske olimpiade

Matej Mali se je udeležil astronomske olimpiade

Matej Mali se je udeležil astronomske olimpiade

Letošnji počitniški dnevi so bili zelo pestri za dijaka (tedaj še) 3.a letnika naše šole, Mateja Malija. V prvem tednu julija se je namreč udeležil priprav na astronomsko olimpiado, kamor se je uvrstil po doseženem zlatem Dominkovem priznanju na državnem tekmovanju januarja in zahtevnih dodatnih izbirnih tekmovanjih (med katerimi je bilo tudi reševanje nalog na 26. sanktpeterburški astronomski olimpiadi), ki so trajala vse do aprila.

Avgusta pa se je kot del petčlanske slovenske ekipe odpravil na Madžarsko na 13. mednarodno olimpiado iz astronomije in astrofizike. Na večdnevnem tekmovanju je uspešno reševal izjemno težke astronomske naloge in tako dostojno zastopal Slovenijo in našo šolo.

Mateju za vse dosežke iskrene čestitke in hkrati držimo pesti, da mu tudi v tem šolskem letu uspe podoben podvig...