Geografsko olimpijsko leto 2020/2021

Geografsko olimpijsko leto 2020/2021

Na državnem tekmovanju iz geografije je sodelovalo 5 gimnazijcev naše šole, ki so prejeli 3 zlata in 2 srebrni priznanji. Dva dijaka sta se uvrstila tudi na olimpijadi.

LARA LAMPREČNIK je junija sodelovala na EVROPSKI GEOGRAFSKI OLIMPIJADI, ki je potekala na daljavo v organizaciji Beograjčanov. Osvojila je bronasto priznanje. Slovenska ekipa je dosegla tudi odlično drugo mesto pri predstavitvi plakata o Covidu-19 v Sloveniji.

JAN OREHEK se je kot državni prvak udeležil 17. SVETOVNE GEOGRAFSKE OLIMPIJADE v  Istanbulu.  Tekmovanje za štiri najboljše slovenske tekmovalce na državnem tekmovanju  smo organizirali na naši šoli v sredini avgusta. Janu je posebno dobro uspelo reševanje terenskih nalog, kjer se je odlično odrezal pri reševanju prostorskih problemov.

 

Olimpijca Lara in Jan sta okusila olimpijski duh in pridobila izjemno olimpijsko izkušnjo, poudarjata pa, da je »res škoda, da nisva tekmovala v Beogradu oz. Istanbulu«.

 

Galerija – Geografsko olimpijsko leto 2020/2021

Geografsko olimpijsko leto 2020/2021
Geografsko olimpijsko leto 2020/2021
Na galerijo »